09121776966

طلا تا شب عید ارزان می‌شود؟

 

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در آستانه شب عید ثابت است. کاهش قیمت دلار، انس جهانی طلا و نزدیک شدن به نتیجه مذاکرات باعث شده خریداران از بازار عقب‌نشینی کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت طلا در دو هفته اخیر اندکی نوسان داشت و همین عامل باعث شد که بازار شب عید در این صنف بی‌رونق بماند.

این در حالی است که سال قبل سرمایه‌گذاران به سمت خرید شمش طلا و سکه می‌رفتند اما امسال خبری از سرمایه‌گذاری در این بازار نیست. آیا ثبات قیمت طلا تا پایان سال ادامه‌دار است؟

در همین مورد، عضو هیات مدیره اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز می‌گوید: هیچ تقاضایی در بازار مصنوعات طلا یا سکه مشاهده نمی‌شود. بیشتر مردم تماشاچی هستند.
نادر بذرافشان توضیح می‌دهد: با کاهش قابل توجه تقاضا پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت دلار و انس جهانی طلا قیمت طلا در هفته سوم بهمن با کاهش دو تا سه درصدی همراه باشد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا تاثیری در میزان تقاضا داشته است یا خیر؟ پاسخ داد: هر چند مالیات بر ارزش افزوده طلا حذف شده و فرصت مناسبی برای خرید مصنوعات طلا است اما همچنان مردم منتظر نتیجه مذاکرات هستند. گویا فعلا تمایلی به خرید طلا ندارند.

قیمت سکه ارزان شد؟
همچنین محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران به ایسنا گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و ایام نوروز و از سوی دیگر با توجه به اینکه برخی افراد سکه را با قیمت‌ها بالاتر از قیمت فعلی بازار خریداری کرده‌اند، نسبت به عرضه مقاومت دارند، بنابراین عرضه به بازار و فروش توسط مشتریان کمتر است؛ بنابراین متناسب با کاهش نرخ ارز، هنوز قیمت انواع سکه کاهش نداشته‌ و در نتیجه همچنان انواع قطعات سکه دارای حباب هستند.

منبع : تجارت نیوز

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *